Orszak Trzech Króli w Piasecznie 2023 – fotorelacja

Orszak Trzech Króli w Piasecznie 2023
Tekst przeczytasz w: 3 Min

Święta, święta i po świętach… 6 stycznia zakończyły się definitywnie! Ulicami wielu polskich miast przeszły jasełka. Postanowiłam odwiedzić z aparatem Orszak Trzech Króli w Piasecznie. Jak wyglądał ten uliczny spektakl?

Spis treści:

Czym jest Orszak Trzech Króli?

Orszak Trzech Króli to jedne z największych ulicznych jasełek na świecie. Jest swego rodzaju procesją, podczas której przez miasta przechodzą kolędujące dzieci oraz Trzej Królowie. Tradycję zapoczątkowano w Warszawie w 2009 roku. Od tamtej pory co roku orszak przechodzi ulicami setek miast nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Uczestnicy są zaopatrzeni w kolędowe śpiewniki oraz papierowe, kolorowe korony, które z pewnością sprawiają wiele radości dzieciom.

Przeczytaj także: Jarmark Świąteczny w Konstancinie-Jeziornie 2021 – fotorelacja

Orszak Trzech Króli w Piasecznie 2023 – fotorelacja

6 stycznia 2023 roku ulicami Piaseczna pod hasłem „Pokój niesie ludziom wszem” przeszedł Orszak Trzech Króli pod hasłem „Pokój niesie ludziom wszem”. Wyruszył z rynku miejskiego o godzinie 12:30. Poprowadzili go rekonstruktorzy z Grupy Historyczno-Edukacyjnej „Szare Szeregi”. Za kolumną wojskowych samochodów frunęły aniołki wyśpiewujące kolędy i wędrowali Trzej Królowie. Pochód tłumnie zamykali mieszkańcy Piaseczna.

Jasełkowa parada przeszła ulicą Kościuszki, a następnie ulicą Kilińskiego zawróciła w kierunku rynku. Tam królowie przekazali dary Jezusowi w stajence. Po zakończeniu przedstawienia, na placu można było dostać porcję gorącej grochówki. Orszak Trzech Króli w Piasecznie 2023 zwieńczono wspólnym kolędowaniem w auli domu parafialnego przy kościele św. Anny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *