Festiwal Fantastyki Cytadela 2019 – fotorelacja

Festiwal Fantastyki Cytadela. Foto Justyna Grochowska
Tekst przeczytasz w: 1 Min

W niektórych miejscach warto być, nawet gdyby świat miał się zaraz skończyć. Jednym z nich jest Festiwal Fantastyki Cytadela.

Spis treści:

Za nami trzecia edycja Festiwalu Cytadela organizowanego na terenie zabytkowej Twierdzy Modlin. Zobacz, jak się bawiliśmy!

Czym jest festiwal Fantastyki Cytadela?

Festiwal Fantastyki Cytadela 2019
Plakat. Festiwal Fantastyki Cytadela 2019. Foto Facebook Cytadela

To impreza łącząca atrakcje konwentu fantastyki, takie jak spotkania autorskie, prelekcje, panele dyskusyjne czy warsztaty z formułą festiwalu, na którym mogliśmy znaleźć wioski tematyczne, koncerty na żywo, pokazy i konkurs cosplay. Program wydarzenia podzielono na bloki: literacki, filmowy, serialowy, popularnonaukowy, komiksowy, warsztatowy i pokazowy.

Podczas tegorocznej Cytadeli po raz pierwszy odbył się festiwal postapokaliptyczny RUST FEST współorganizowany ze Starling Design Studio.

Nie zabrakło również wioski fantasy, postnuklearnej zony ze Stalkerami i obozu Gopników. To właśnie w tych miejscach spędziłam najwięcej czasu, dlatego zdjęcia zostały wykonane głównie tam. Ze względu na to, że pojawiłam się również w charakterze twórcy programu przez część imprezy skupiłam się na odgrywaniu roli innej niż fotografa.

Festiwal w Garnizonie Modlin to też świetne miejsce, by spotkać się ze znajomymi oraz poznać nowe osoby. Klimatyczna karczma i wieczorne koncerty zdecydowanie sprzyjały integracji. Aż chce się powiedzieć: „Szkoda, że Cytadela jest tylko raz w roku”. Na szczęście, organizatorzy przewidzieli nasze żale – we wrześniu odbywa się bliźniacza impreza, Festiwal Fantastyki Twierdza, w Giżycku, na którą również warto się wybrać.

Fotorelacja z festiwalu Cytadela

4 Replies to “Festiwal Fantastyki Cytadela 2019 – fotorelacja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *