„Miód podrożał” Marta Streng

"Miód podrożał" Marta Streng. Foto Justyna Grochowska
Tekst przeczytasz w: 1 Min

Miód podrożał to przepełniona emocjami książka autorstwa fotografki Marty Streng. Znajdziemy w niej wzruszające teksty i hipnotyzujące zdjęcia. Jak ją zdobyć?

Są miejsca, w których cisza tuli mocniej.

Marta Streng „Miód podrożał”

Miód podrożał

"Miód podrożał" Marta Streng. Foto Justyna Grochowska
„Miód podrożał” Marta Streng. Foto Justyna Grochowska

Trudno powiedzieć, czy jest to biografia, autobiografia, czy może powieść. Z pewnością możemy jednak stwierdzić, że z każdej strony książki płyną uczucia. Autorka, Marta Streng, w pięknych, niekiedy wzruszających, słowach opisała intymne przeżycia, pokazała czytelnikom najbardziej prywatny kawałek życia. Ten zbiór osobistych, niejednoznacznych tekstów został zilustrowany wyjątkowymi zdjęciami. Jak pisała sama autorka, wydaniem Miodu zamknęła pewien rozdział w swoim życiu.

Książka powstała z myślą o zebraniu funduszy na leczenie niepełnosprawnego, wówczas 3-letniego, chłopca, członka rodziny fotografki. Bruno cierpi na rozczep kręgosłupa, przepuklinę oponowo-rdzeniową, wodogłowie i wiele innych, utrudniających funkcjonowanie schorzeń. By jego codzienność była odrobinę łatwiejsza, potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji.

"Miód podrożał" Marta Streng. Foto Justyna Grochowska
„Miód podrożał” Marta Streng. Foto Justyna Grochowska

Miód wciąż drożeje

Po 5 latach Marta zdecydowała się wydać kolejną część książkiMiód wciąż drożeje. Tak jak przy pierwszej odsłonie, istotne jest zebranie pieniędzy na leczenie jej bratanka. W tym celu założono Zrzutkę, na którą można dokonywać wpłat. W ramach tzw. nagród, w zależności od wpłaconej kwoty, otrzymamy pierwszy zbiór tekstów, jego drugą część lub pakiet książek i wydruki zdjęć.

Zajrzyjmy na stronę zbiórki, gdzie dokładnie opisano proces wydawniczy i planowane dysponowanie finansami. Wpłacając pieniądze wspomożemy leczenie chorego Bruna oraz wesprzemy sztukę. Taką pozycję warto mieć w swojej biblioteczce.

"Miód podrożał" Marta Streng
„Miód podrożał” Marta Streng. Screenshot Zrzutka.pl

One Reply to “„Miód podrożał” Marta Streng”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *