Zabawne zdjęcia dzikich zwierząt w konkursie Comedy Wildlife Photography Awards 2021

Comedy Wildlife Photography Awards
Tekst przeczytasz w: 3 Min

Te fotografie zwierząt z pewnością wielu z nas rozbawią do łez. Ogłoszono finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2021.

Spis treści:

Każdy z nas zna przynajmniej jedną osobę, która uwielbia oglądać śmieszne filmy z kotami lub innymi domowymi pupilami. Powszechność takich obrazów prawdopodobnie już nam powszednieje. Jednak co powiedzielibyście na tańczące niedźwiadki, śmiejące się foki, przechadzające się niczym po wybiegu pingwiny czy rywalizujące ze sobą ryby? Tę większą dawkę śmiechu zapewniają nam fotografie zgłoszone do Comedy Wildlife Photography Awards.

Comedy Wildlife Photography Awards

W 2015 roku dwaj fotografowie, Paul Joynson-Hicks i Tom Sullam, chcąc pokazać jasną stronę fotografii przyrodniczej oraz zwrócić uwagę na ochronę środowiska, postanowili założyć The Comedy Wildlife Photography Award. To konkurs na najzabawniejsze zdjęcie zwierzęcia w jego naturalnym środowisku.

Ogromna liczba zdjęć otrzymywanych przez nas każdego roku, pokazuje chęć zaangażowania się w ochronę przyrody i przypomina nam, że dzika przyroda jest naprawdę niesamowita i zabawna. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby ją chronić – powiedział Paul Joynson-Hicks.

Corocznie organizatorzy przekazują część zysków na cele charytatywne. Podczas tegorocznej edycji wsparcie 10 procentami przychodów otrzyma inicjatywa Save Wild Orangutans, która zajmuje się ochroną dzikich orangutanów w Parku Narodowym Gunung Palung na Borneo.

Comedy Wildlife Photography Awards
„Dancing Away to Glory”. Foto ©Sarosh Lodhi/Comedywildlifephoto.com

Finaliści tegorocznej edycji konkursu

W tym roku spośród nadesłanych 7 tysięcy prac z całego świata wybrano 42 zdjęcia, które weszły do finału konkursu. W jury zasiądą między innymi fotografowie przyrody Daisy Gilardini, Tom Laman i Will Burrard-Lucas, redaktor podróżniczy Neil Stevenson, prezenterka telewizyjna Kate Humble oraz aktor i komik Hugh Dennis. Zwycięzców poznamy 22 października. Autor najlepszej fotografii zostanie nagrodzony wyjazdem na tygodniowe safari w Masai Mara w Kenii oraz ręcznie wykonanym trofeum.

– W tym roku skrócenie listy zdjęć było trudniejsze niż kiedykolwiek. Było tyle zabawnych zdjęć, że nie umieliśmy zdecydować się na top 40 – zamiast tego opublikowaliśmy top 42! – mówił Tom Sullam. – Wspaniale było zobaczyć tak wiele zwierząt, od niezwykle rzadkich gatunków do prostych gołębi. Nie możemy się doczekać wyboru ulubionego zdjęcia publiczności!

– Byliśmy przytłoczeni liczbą i jakością otrzymanych w tym roku zgłoszeń – przesłano ponad 7 tysięcy zdjęć z każdego zakątka globu – wyznał Paul Joynson-Hicks. – To niesamowita frekwencja, biorąc pod uwagę wpływ pandemii.

Comedy Wildlife Photography Awards
„Let’s dance”. Foto ©Andy Parkinson/Comedywildlifephoto.com
Comedy Wildlife Photography Awards
„Ninja Prairie Dog!” Foto ©Arthur Trevino/Comedywildlifephoto.com
Comedy Wildlife Photography Awards
„Directing penguin”. Foto ©Carol Taylor/Comedywildlifephoto.com
Comedy Wildlife Photography Awards
„The Photo-Bombing Wave”. Foto ©Cheryl Strahl/Comedywildlifephoto.com
Comedy Wildlife Photography Awards
„See who jumps high”. Foto ©Chu han lin/Comedywildlifephoto.com
Comedy Wildlife Photography Awards
„Yes, I did it” Foto ©Dikky Oesin/Comedywildlifephoto.com
Comedy Wildlife Photography Awards
„We’re Too Sexy For This Beach” Foto ©Joshua Galicki/Comedywildlifephoto.com
Comedy Wildlife Photography Awards
„Mr Giggles”. Foto ©Martina Novotna/Comedywildlifephoto.com
Comedy Wildlife Photography Awards
„Sweet lips are for kissing!”. Foto ©Philipp Stahr/Comedywildlifephoto.com
Comedy Wildlife Photography Awards
„Flautist”. Foto ©Roland Kranitz/Comedywildlifephoto.com

Wszystkie finałowe fotografie można obejrzeć w galerii na stronie Comedy Wildlife Photography Awards. Wybrane prace mogą otrzymać również Nagrodę Publiczności. Każdy z nas może zagłosować na zdjęcie, które najbardziej go rozbawiło.

3 Replies to “Zabawne zdjęcia dzikich zwierząt w konkursie Comedy Wildlife Photography Awards 2021”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *