Konkurs Comedy Pet Photo Awards 2021, czyli komiczne fotografie domowych zwierzaków

Comedy Pet Photo Awards
Tekst przeczytasz w: 2 Min

Po egzotycznych zwierzętach przyszedł czas na te domowe. Opublikowano listę finalistów konkursu Animal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021.

Spis treści:

Jesienna aura powoli daje się we znaki, a to dla niektórych może oznaczać spadek nastroju. Ratunkiem na te dolegliwości mogą być ciepła herbatka i kocyk, dobra książka czy zabawne filmy i zdjęcia domowych zwierzaków. Te ostatnie dostarczy nam finał konkursu Animal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021.

Animal Friends Comedy Pet Photo Awards

Pomysłodawcami konkursu byli Paul Joynson-Hicks i Tom Sullam, fotografowie odpowiedzialni również za klasyfikację najzabawniejszych zdjęć dzikich zwierząt. Jego celem jest podkreślenie pozytywnej roli domowych pupili w naszych życiach oraz zachęcenie do poszerzania wiedzy na temat ich dobrostanu. Co roku organizatorzy przekazują datek na rzecz jednej z organizacji charytatywnych zajmujących się pomocą dla zwierząt.

Każdy, kto kiedykolwiek dzielił dom ze zwierzęciem, wie, jakie to niezwykłe szczęście mieć te niesamowite, dziwaczne, szalone i kochające stworzenia. Ten konkurs sprawia wiele radości miłośnikom czworonogów i pokazuje, jak głęboko mogą one poruszyć nasze serca – powiedział Wes Pearson, prezes Animal Friends Insurance. – Świadomość, że ta niezwykle zabawna konkurencja będzie miała również duże znaczenie dla potrzebujących pupili i organizacji zajmujących się dobrostanem zwierząt w całej Wielkiej Brytanii sprawia, że jesteśmy niezmiernie dumni.

Comedy Pet Photo Awards
„Licensed to drive!”. ©Donna Deshon/Animal Friends Comedy Pet Photo Awards
Comedy Pet Photo Awards
„Crazy in love with fall”. ©Diana Jill Mehner/Animal Friends Comedy Pet Photo Awards

Finał tegorocznej edycji konkursu

Podczas tegorocznej edycji wsparcie w postaci £10,000 otrzyma fundacja Animal Support Angels, zapewniająca schronienie, pożywienie i pomoc weterynaryjną potrzebującym zwierzętom.

Ta niesamowita darowizna była kołem ratunkowym dla fundacji. Dzięki niej nadal możemy pomagać chorym, zabłąkanym i niechcianym zwierzętom w potrzebie, zapewniając im bezpieczeństwo i pilną pomoc weterynarza – podkreśliła Amanda Broome, założycielka Animal Support Angels – To takie proste – konkurs oprócz tego, że podnosi na duchu i jest źródłem radości, może poprawić warunki życia tysięcy zwierząt w Wielkiej Brytanii i poza nią.

Do konkursu zgłoszono ponad 2000 prac. Spośród nich wybrano 40 zdjęć oraz 3 filmy, które trafiły do finału. Finaliści będą oceniani przez jury, w którego składzie zasiądą między innymi: Elke Vogelsang – zeszłoroczna zwyciężczyni konkursu, Amanda Broome z fundacji Animal Support Angels, Dave i Finn – magicy, którzy wraz z psami wystąpili w brytyjskim „Mam Talent”, oraz 9-letnia córka Dave’a, Wes Pearson i jego 12-letni syn Jack, dyrektorka marketingu Animal Friends Insurance, Patricia Gardine z 9-letnią córką Meghan, prezenterka telewizyjna Kate Humble i weterynarz Emma Milne. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w listopadzie. Autor najlepszej pracy otrzyma nagrodę pieniężną £2000, torbę gadżetów oraz ręcznie wykonane trofeum.

Comedy Pet Photo Awards
„Jurassic Bark”. ©Carmen Cromer/Animal Friends Comedy Pet Photo Awards
Comedy Pet Photo Awards
„Boing”. ©Christine Johnson/Animal Friends Comedy Pet Photo Awards
Comedy Pet Photo Awards
„Cheeeese!”. ©David Poznanter/Animal Friends Comedy Pet Photo Awards
Comedy Pet Photo Awards
„Home skooling”. ©Jacki Gordon/Animal Friends Comedy Pet Photo Awards
Comedy Pet Photo Awards
„Photobomb”. ©Kathryn Trott/Animal Friends Comedy Pet Photo Awards
Comedy Pet Photo Awards
„Cat Model”. ©Kenichi Morinaga/Animal Friends Comedy Pet Photo Awards
Comedy Pet Photo Awards
„Peep Hole”. ©Millie Kerr/Animal Friends Comedy Pet Photo Awards
Comedy Pet Photo Awards
„Embrace of love”. ©Svetlana Pisareva/Animal Friends Comedy Pet Photo Awards

Wszystkie finałowe fotografie można obejrzeć w galerii na stronie Comedy Pet Photo Awards.

One Reply to “Konkurs Comedy Pet Photo Awards 2021, czyli komiczne fotografie domowych zwierzaków”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *