„Cień Czarnobyla” Wojciech Sternak

Cień Czarnobyla Wojciech Sternak
Tekst przeczytasz w: 1 Min

„Cień Czarnobyla” Wojciecha Sternaka to pierwszy album polskiego autora poświęcony czarnobylskiej katastrofie. W jaki sposób można zakupić jego ostatnie egzemplarze?

Spis treści:

Cień Czarnobyla

Cień Czarnobyla Wojciech Sternak
„Cień Czarnobyla” Wojciech Sternak. Foto Justyna Grochowska

To zbiór ponad 40 analogowych, czarno-białych fotografii przedstawiających skutki wybuchu w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. To niezwykle przejmujący obraz porzuconego miasta. Znajdziemy tu również trzy krótkie teksty wprowadzające o mieście Prypeć, elektrowni, przyczynach wybuchu i jego skutkach. Album został wydany w 2006 roku, w 20. rocznicę katastrofy.

Wojciech Sternak to fotograf i kulturoznawca, doktor habilitowany sztuk pięknych. Jest wykładowcą w Katedrze Fotografii Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz, co chętnie wtrącę, promotorem moich prac dyplomowych, już obronionej licencjackiej i jeszcze planowanej magisterskiej. W swoich projektach zajmuje się przede wszystkim relacją fotografii i podróży, głównie w kontekście globalizmu, kultury masowej i praktyk artystycznych.

Cień Czarnobyla Wojciech Sternak
„Cień Czarnobyla” Wojciech Sternak. Foto Justyna Grochowska

Jak zdobyć egzemplarz albumu?

Album nie jest dostępny w regularnej sprzedaży, sporadycznie w Internecie pojawiają się oferty sprzedaży używanych egzemplarzy. Jednak autor daje nam szansę na zakup nowych sztuk z dedykacją, a przez to wsparcie szczytnego celu. Dochód ze sprzedaży albumów jest przeznaczony na zbiórkę Polskiej Akcji Humanitarnej zapewniającą pomoc osobom dotkniętym wojną na Ukrainie.

Cień Czarnobyla Wojciech Sternak
Aukcja charytatywna „Cień Czarnobyla” Wojciech Sternak. Screenshot Allegro

2 Replies to “„Cień Czarnobyla” Wojciech Sternak”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *