Jak zrobić zdjęcie na LinkedIn?

Jak zrobić zdjęcie na LinkedIn
Tekst przeczytasz w: 2 Min

Uwagę potencjalnego pracodawcy możemy przyciągnąć także w mediach społecznościowych, dlatego warto zadbać o dobrą prezentację w sieci. Jak zrobić dobre zdjęcie na LinkedIn?

Spis treści:

Czym jest LinkedIn?

LinkedIn to uruchomiony w 2003 roku portal społecznościowy, ukierunkowany na kontakty zawodowo-biznesowe. W Polsce jest dostępny od 2012 roku. W serwisie nawiążemy znajomości, udokumentujemy ścieżkę kariery oraz znajdziemy nowe oferty pracy. To świetne miejsce do stworzenia wirtualnego CV, w którym możemy otrzymać rekomendacje czy potwierdzenia umiejętności od współpracowników i znajomych. W LinkedIn możemy także dołączyć do grup tematycznych oraz rozwijać swoje umiejętności poprzez udział w szkoleniach online.

Jak zrobić zdjęcie na LinkedIn?

Nasze zdjęcie na LinkedIn będzie wizytówką naszego profilu i często odpowiada za jego pierwszy odbiór. By prezentować się jak najlepiej, zadbajmy o szczegóły. Co jest istotne?

Zdjęcie na LinkedIn. Foto Justyna Grochowska
Zdjęcie na LinkedIn. Foto Justyna Grochowska

Tło zdjęcia do CV

Przygotowując odpowiednią fotografię zacznijmy od jej tła. Najlepiej by było jasne i neutralne. Dobrze sprawdzi się biała lub szara ściana, unikajmy natomiast krzykliwych kolorów.

Ciekawą propozycją może być również wykonanie zdjęcia w plenerze. Dobrym tłem może być przestrzeń biurowa lub jednolita zieleń drzew.

Oświetlenie fotografii biznesowej

Najlepiej sprawdzi się miękkie oświetlenie studyjne – błysk z softboxa lub ciągłe światło lampy pierścieniowej. Jeśli nie dysponujemy takim sprzętem warto wykorzystać okno oraz blendę fotograficzną. Wybierzmy dzień, w którym na niebie jest trochę chmur, by światło było rozproszone. Stańmy przodem do okna lub bokiem, a drugi profil oświetlmy światłem odbitym blendą.

W przypadku sesji plenerowej również unikajmy ostrego światła słonecznego, które może utworzyć na twarzy nieestetyczne cienie.

Perspektywa zdjęcia biznesowego

Aparat ustawmy na wprost, na wysokości twarzy fotografowanej osoby. Postawmy na kadry pionowe, które o wiele łatwiej ładnie przyciąć do kwadratu. Przydatny może być statyw, dzięki któremu nasze zdjęcie na LinkedIn będzie precyzyjnie ustawione i nieporuszone. Wykonując zdjęcia portretowe pamiętajmy, by jak ognia unikać obiektywów szerokokątnych, które nienaturalnie zniekształcą proporcje twarzy.

Jak ubrać się do zdjęcia na LinkedIn?

Nasze zdjęcie na LinkedIn musi wyrażać nasz profesjonalizm, dlatego postawmy na eleganckie, biurowe kreacje w jednolitym kolorze. Dobrym pomysłem będą garnitury, marynarki, koszule i sukienki.

Zdjęcie na LinkedIn – czego unikać?

Jak już wiemy, na LinkedInie powinniśmy się prezentować profesjonalnie. Unikajmy zatem szeroko uśmiechniętych selfie czy zdjęć z wakacji. Nie warto również umieszczać na fotografii loga pracodawcy – profil powinien przedstawiać nas, nasze umiejętności i indywidualizm, a nie wartości firmy, w której pracujemy. Dodatkowo, odpuśćmy sobie wszelkie fotomontaże. Wycinanie sylwetki z ciemnego tła nie jest dobrym pomysłem, lepiej zrobić kolejne, poprawne zdjęcie. Zwłaszcza jeśli nie jesteśmy mistrzami Photoshopa.

Jak zrobić zdjęcie na LinkedIn. Foto Justyna Grochowska
Zdjęcia w profilu na LinkedIn. Screenshot LinkedIn

Wymiary zdjęć na LinkedIn

LinkedIn, jak każdy portal społecznościowy, rządzi się własnymi prawami w kwestii formatu i wielkości fotografii. Aby uniknąć utraty jakości czy złej prezentacji zdjęć, warto dopasować je do preferowanych przez serwis wymiarów.

Zdjęcie profilowe

Zdjęcie profilowe na LinkedIn powinniśmy wykadrować do kwadratu. Sugerowany rozmiar to 400×400 pikseli, jednak może być ono większe. Nie może natomiast przekraczać 8 MB. Wgrać możemy obrazek o formacie JPG, PNG lub GIF.

Zdjęcie w tle

Rekomendowane wymiary zdjęcia tła to 1584×396 pikseli. Podobnie jak w przypadku zdjęcia profilowego, obrazek nie może być większy niż 8 MB, a dozwolone formaty plików to JPG, PNG i GIF.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *