10 miejsc na sesję zdjęciową w Warszawie i okolicach

Miejsca na sesję zdjęciową w Warszawie. Foto Justyna Grochowska
Tekst przeczytasz w: 5 Min

Zbliża się termin zdjęć, a ty wciąż nie możesz zdecydować się gdzie je zrobić? A może planujesz pozować i chcesz podsunąć ciekawą lokalizację fotografowi? Przygotowałam krótką listę, na której znajdziesz ciekawe miejsca na sesję zdjęciową w Warszawie. Może któreś z nich skradnie twoje serce?

Spis treści:

Miejsca na sesje zdjęciową w Warszawie – gdzie wybrać się na zdjęcia?

Czasami wybór miejsca na sesje zdjęciową może nie być tak oczywisty. Zdarza się, że planując plenerowe portrety mamy w głowie pustkę, gdy myślimy o lokalizacji. By uniknąć takich sytuacji, spieszę z pomocą, a dokładniej listą ogólnodostępnych warszawskich miejsc, w których możesz wykonać świetne zdjęcia portretowe. Mimo że są dość popularne, w każdym z nich znajdziesz coś wyjątkowego.

Pałac Kultury i Nauki

Kaja - sesja zdjęciowa Warszawa
Sesja zdjęciowa przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Mod Kaja Kargul. Mua Janet Rybka. Foto Justyna Grochowska

Jedni go kochają, drudzy nienawidzą. Choć dla wielu to kontrowersyjny budynek, trzeba przyznać, że jest moim ulubionym na liście: miejsca na sesję zdjęciową w Warszawie.

Wydawać by się mogło to dość prostym wyborem. Nie zaprzeczę. Jednak wbrew pozorom ta lokalizacja daje sporo możliwości. Z jednej strony mamy park i fontanny, z drugiej pomniki i wnęki. Z trzeciej kolumny i balustrady, a z czwartej szerokie schody. To możemy wykorzystać na wiele sposobów, dlatego z pewnością każda sesja, mimo że w tak znanym miejscu będzie unikalna.

Ulica Gabriela Boduena

Nazwa ulicy niewiele mówi? Mnie to nie dziwi. Są takie miejsca na sesję zdjęciową w Warszawie, które każdy zna, lecz często nie potrafimy dokładnie określić gdzie są. Do takich należy właśnie ulica Gabriela Boduena.

To uliczka odchodząca od placu Powstańców Warszawy, tuż obok Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Stamtąd roztacza się fantastyczny widok. Mamy tutaj kwintesencję architektury Warszawy – nowoczesne obiekty, socrealistyczny budynek UOKiK oraz Pałac Kultury.

Jasne ściany oraz masywne balustrady to sceneria na tyle uniwersalna, że z powodzeniem wykonamy tu za równo portrety w stylu parisian chic, jak i zdjęcia streetwearowe.

Portfolio. Foto Justyna Grochowska
Sesja portretowa z widokiem na Pałac Kultury. Mod Justyna Krukow. Foto Justyna Grochowska
Zaproszenie na sesję zdjęciową

Bulwary Wiślane

Portfolio. Foto Justyna Grochowska
Sesja zdjęciowa na Bulwarach Wiślanych. Mod Karina Kujawa. Foto Justyna Grochowska

W kategorii „najbardziej znane miejsca na sesję zdjęciową w Warszawie” Bulwary Wiślane zajmują wysoką pozycję, jednak nie powinno to odstraszać od wybrania się tam! Wzdłuż Wisły roztacza się piękna panorama.

Między mostem Łazienkowskim a średnicowym nawierzchnia jest raczej toporna, jednak może się sprawdzić przy streetwearowych sesjach zdjęciowych. Okolice mostu Świętokrzyskiego wyglądają już o wiele lepiej. Znajdziemy tam gładkie schody, altany z leżakami, mini plażę czy punkty usługowe, które wieczorami są udekorowane lampkami.

W niedalekiej okolicy znajdują się także ciekawe architektonicznie budynki – Centrum Nauki Kopernik z brązowo-czerwoną fasadą oraz futurystyczna Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego z fioletowym, bibliotecznym rusztem przed wejściem.

Sesja zdjęciowa przy Moście Łazienkowskim. Mod Matylda Szatkowska. Foto Justyna Grochowska

Łazienki Królewskie

Szukając miejsca na sesję zdjęciową w Warszawie warto zajrzeć do Łazienek Królewskich! W tym XVIII-wiecznym parku znajdziemy pełne zieleni alejki, a także piękne budynki.

Niewątpliwie ciekawymi, popularnymi obiektami są Stara Pomarańczarnia z wielkimi oknami, Pałac Na Wyspie z kolumnami, rzeźbami oraz zegarem słonecznym czy Amfiteatr. Świetną scenerią są także schody czy mosty nad wodą. Spacerując po Łazienkach możemy natknąć się także na lekko schowaną Świątynię Egipską, zdobioną kolumnami i rzeźbami lwów.

Rozległy teren oraz różnorodność znajdujących się na nim elementów pozwala na wykonanie sesji zdjęciowych w wielu aranżacjach!

Aleksandra - jesienna sesja zdjęciowa. Foto Justyna Grochowska
Sesja portretowa w Łazienkach Królewskich. Mod: Aleksandra Truszczyńska. Foto Justyna Grochowska
Sesja zdjęciowa Warszawa. Portfolio
Portrety w Łazienkach Królewskich. Mod Antonina Komosa. Foto Justyna Grochowska

Muzeum Fryderyka Chopina

Sesje zdjęciowe w Warszawie
Sesja zdjęciowa przy Muzeum Fryderyka Chopina. Mod Sophie Kacprzak. Foto Justyna Grochowska

Kolejne piękne miejsca na sesję zdjęciową w Warszawie znajdziemy w okolicach Muzeum Fryderyka Chopina przy Tamce.

Nad ulicą góruje barokowy Zamek Ostrogskich z jasną fasadą. Uwagę przyciąga także ciąg schodów z masywnymi balustradami oraz rzeźbami. W pobliżu znajduje się także fontanna ze złotą kaczką w koronie.

Ta sceneria doskonale sprawdzi się w indywidualnych sesjach portretowych w eleganckich stylizacjach, a także zdjęciach dla par.

Wiadukt im. Stanisława Markiewicza

Niektóre miejsca na sesję zdjęciową w Warszawie są na tyle wszechstronne, że uzyskamy tam zarówno bliskie portrety, jak i szerokie plany. Do takich lokalizacji należy wiadukt im. Stanisława Markiewicza. To neorenesansowa konstrukcja przy ulicy Karowej. W jej centralnej części znajdziemy kompozycję rzeźb, na całej długości stoją ozdobne kolumny z latarniami.

Miejsce będzie idealnie współgrać z eleganckimi stylizacjami w portrecie. Ze względu na znajdującą się tam drogę może być także świetną lokalizacją do zdjęć motoryzacyjnych.

Portfolio. Foto Justyna Grochowska
Sesja zdjęciowa na Karowej. Mod Nikola Bryks. Foto Justyna Grochowska

Warszawska Starówka

Sesja portretowa na warszawskiej starówce. Foto Justyna Grochowska.
Sesja zdjęciowa na warszawskiej Starówce. Mod Iga Skręta. Foto Justyna Grochowska

Stare Miasto w Warszawie to niezwykle kolorowa i, wbrew pozorom, różnorodna lokalizacja. Na scenerię sesji zdjęciowej możemy wybrać plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim w tle, Rynek Starego Miasta z Syrenką czy oblany czerwienią Barbakan. Jeśli natomiast preferujemy bardziej ustronne miejsca, warto wchodzić w mniejsze uliczki, których sceneria może nas zaskoczyć!

Muzeum POLIN

Sesje zdjęciowe w Warszawie
Sesja zdjęciowa przy muzeum POLIN. Mod Rafael Tsulaya. Foto Justyna Grochowska

Poszukując miejsca na sesję zdjęciową w Warszawie z nowoczesną architekturą w tle, warto wybrać się w okolice muzeum POLIN. Budynek mieści się przy ulicy Anielewicza, za jego projekt odpowiadają fińscy architekci. To minimalistyczna zwarta bryła obłożona szklanymi panelami. Ułożenie płyt zapewnia bardzo ciekawy efekt wizualny.

Przed wejściem, od strony ulicy Zamenhoffa ułożono kostkę, natomiast z tyłu budynku, od ulicy Karmelickiej rozpościera się piękny park. W okolicy możemy zatem wykonać zarówno minimalistyczną streetwearową sesję zdjęciową, jak i portrety w parkowej scenerii.

Praskie podwórka

Ciekawą propozycją miejsca na sesję zdjęciową w Warszawie może być także jedno z podwórek na Pradze Północ. Choć prawdopodobnie najlepiej pasuje do industrialnych sesji zdjęciowych, dobrze sprawdzi się też przy kontrastach stare-nowe. Z pewnością te miejsca spodobają się także miłośnikom czerwonej cegły.

Zdjęcia cosplay Warszawa. Foto Justyna Grochowska
Portrety na praskim podwórku. Mod Grażyna Jakubowska. Foto Justyna Grochowska

Farma Dyń w Powsinie

Sesja halloweenowa. Foto Justyna Grochowska
Sesja halloweenowa. Mod Magdalena Wleklińska. Foto Justyna Grochowska

Mimo że to jeszcze nie sezon dyniowy, koniecznie zapisz sobie ten adres, jeśli planujesz wykonywać sesje halloweenowe. Farma Dyń „Magic Pumpkin Farm Powsin” mieści się przy ulicy Drewny 17. To ogromny obszar, na którym, jak sama nazwa wskazuje, znajdziemy mnóstwo dyń, ułożonych w koszach, skrzynkach, na kostkach słomy czy po prostu na ziemi. Nie są jednak rozłożone przypadkowo, zdecydowanie widać, że są to przemyślane kompozycje.

Farma będzie otwarta od 3 września do 31 października, 7 dni w tygodniu. Przed wejściem należy kupić bilet.

Miejsca na sesję zdjęciową w okolicach Warszawy

Jeśli interesują cię również podróże w niedalekie okolice Warszawy i jesteś osobą zmotoryzowaną – mam jeszcze jedną propozycję miejsca na sesję zdjęciową!

Park Romantyczny w Arkadii

Park Romantyczny w Arkadii to znakomite miejsce na zdjęcia indywidualne, jak i sesje dla par. Znajduje się około 80 km od Warszawy. Zajmuje dość spory obszar, na którym znajdziemy bujną roślinność oraz klimatyczne ruiny – dominuje czerwona cegła i antyczne zdobienia.

Historia parku sięga XVIII wieku. Wówczas był on jednym z najpiękniejszych w Europie Środkowej. Od 1945 jest zarządzany przez Muzeum Narodowe w Warszawie.

Wejść do parku możemy po wykupieniu biletu, którego koszt jest niewielki. Miejsce jest otwarte 7 dni w tygodniu od 10 do 18.

Antonina i Dominik - sesja zdjęciowa dla zakochanych
Sesja zdjęciowa w parku w Arkadii. Mod Antonina Komosa, Dominik Wąsowski. Foto Justyna Grochowska

3 Replies to “10 miejsc na sesję zdjęciową w Warszawie i okolicach”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *