Antonina i Dominik – sesja zdjęciowa dla zakochanych

Antonina i Dominik - sesja zdjęciowa dla zakochanych. Foto Justyna Grochowska
Tekst przeczytasz w: 1 Min

Ta sesja zdjęciowa dla zakochanych nie była zwyczajna! Para wymarzyła sobie konwencję wampirycznych kochanków. Na zdjęcia wybraliśmy się parku w Arkadii. Mają iście bajkowy klimat!

Spis treści:

Antonina i Dominik – wampiryczna sesja zdjęciowa dla zakochanych

Wcześniej Antonina i Dominik pojawili się na moich fotografiach osobno. Z Dominikiem współpracowałam w kwietniu, stworzyliśmy dość melancholijną sesję w miejskiej scenerii. Na zdjęcia z Antoniną umówiłyśmy się w maju. Surowość tła i czerń w stylizacji to ich główne założenia.

Niedawno jednak mieliśmy okazję spotkać się we troje, by stworzyć sesję pary. Nie były to jednak proste, parkowe ujęcia. Zakochani wymarzyli sobie konwencję wampirycznych kochanków, zamiłowanych w sztuce dekadentów. Na scenerię wybrali Park Romantyczny w Arkadii, w którym ruiny wynurzają się spośród bujnej roślinności tworząc iście baśniowy klimat. Zresztą, co tu opowiadać, zdjęcia mówią same za siebie!

Antonina i Dominik - sesja zdjęciowa dla zakochanych
Antonina i Dominik - sesja zdjęciowa dla zakochanych
Antonina i Dominik - sesja zdjęciowa dla zakochanych
Antonina i Dominik - sesja zdjęciowa dla zakochanych
Antonina i Dominik - sesja zdjęciowa dla zakochanych
Oferta sesji zdjęciowej

Park Romantyczny w Arkadii – urokliwe miejsce na sesję dla par

Park Romantyczny w Arkadii to fantastyczna sceneria sesji zdjęciowych dla zakochanych! I na dodatek jest oddalony tylko godzinę jazdy samochodem od Warszawy. Jego historia sięga 1778 roku, gdy księżna Helena Radziwiłłówna postanowiła rozwijać ogród zgodnie z ówcześnie nowoczesnymi europejskimi trendami. Hitem był wówczas styl angielski, który wyróżniał się naturalnością i swobodną aranżacją. Osobami odpowiedzialnymi za projekty byli Szymon Bogumił Zug, Jan Piotr Norblin i Aleksander Orłowski, a następnie Henryk Ittar. Przez lata styl angielski ewoluował i stawał się romantycznym. W tamtym czasie Park w Arkadii był jednym z najpiękniejszych tego typu obiektów w Europie Środkowej.

Po śmierci Heleny w 1830 roku park zmieniał właścicieli i niszczał. Uporządkowano go dopiero w dwudziestoleciu międzywojennym, gdy został przejęty przez Janusza Radziwiłła. Od 1945 roku obszar należy do Muzeum Narodowego w Warszawie.

Na terenie parku znajdziemy nie tylko wspaniałą roślinność, ale także klimatyczne ruiny. W czasach świetności wzniesiono tu stylizowaną na antyczną Świątynię Diany, zbudowane z czerwonej cegły Domek Gotycki, Dom Murgrabiego i Przybytek Arcykapłana czy Akwedukt nad rzeką Skierniewką i wiele innych zachwycających budowli. Całą, niezwykle ciekawą, historię parku można przeczytać na stronie Muzeum w Nieborowie i Arkadii.

2 Replies to “Antonina i Dominik – sesja zdjęciowa dla zakochanych”

    1. Dziękuję! Ta para ma fantastyczne pomysły na zdjęcia, cieszę się, że mogłam w tym uczestniczyć 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *