Warszawskie Targi Fantastyki zima 2021 – fotorelacja

Warszawskie Targi Fantastyki - fotorelacja. Foto Justyna Grochowska
Tekst przeczytasz w: 2 Min
Niedawno udało mi się zawitać na Warszawskie Targi Fantastyki. Jak wyglądała ich zimowa, pandemiczna edycja? Sprawdź na zdjęciach!

Czym są Warszawskie Targi Fantastyki?

Warszawskie Targi Fantastyki to wydarzenie stworzone przez miłośników szeroko pojętej fantastyki i skierowane do fanów tego gatunku. Można tam spotkać autorów książek i zapoznać się z premierami ich twórczości, zrobić zakupy u rzemieślników sprzedających swoje wyroby czy po prostu spotkać się ze znajomymi, którzy podzielają zamiłowanie do fantastycznego świata. Pierwsza edycja Targów odbyła się w 2015 roku. Od tamtej pory impreza wzbudza coraz większe zainteresowanie, zarówno wśród młodszych, jak i starszych uczestników.

Zimowa edycja Fantastycznych Targów

Warszawskie Targi Fantastyki - fotorelacja
Plakat zimowej edycji Targów. Foto Facebook Targi Fantastyki

Sobota, 11 grudnia 2021. Mimo chłodu już od rana przed wejściem na Targi stoi gigantyczna kolejka. Każdy z jej uczestników niecierpliwie czeka, by móc zanurzyć się w fantastycznym świecie.

Po przekroczeniu progu Domu Towarowego Braci Jabłkowskich musieliśmy stanąć oko w oko z Helperami, którzy wydawali akredytacje, mierzyli temperaturę oraz liczyli osoby niezaszczepione. Po przejściu tej szybkiej weryfikacji mogliśmy w pełni wkroczyć w krainę fantastyki.

Podczas tegorocznej edycji targów swoje wyroby prezentowało prawie 120 wystawców. W ich ofercie mogliśmy znaleźć między innymi ubrania, biżuterię i inne rękodzieła, kosmetyki, zabawki, obrazy, książki czy komiksy.

Jednak WuTeeFy to nie tylko zakupy. Podczas imprezy można był także wziąć udział w warsztatach składania papieru organizowanych przez Dorigami. Odbywały się również spotkania autorskie z pisarkami i pisarzami, jak Agnieszka Kulbat, Michał Gołkowski, Izabela Grabda, Marcin Przybyłek, Agnieszka Hałas, Kamil Brach i Maks Dieter. Mnie udało się dotrzeć na rozmowę z Michałem Gołkowskim, którą poprowadził Łukasz Rzadkowski. Była niezwykle ciekawa, jednak minusem okazało się nagłośnienie – momentami głosy rozmówców były tłumione przez szum z dalszej części imprezy.

Warszawskie Targi Fantastyki z pewnością nie byłyby tak wyjątkowe, gdyby nie odwiedzający je uczestnicy. Już od wejścia dało się zauważyć niesamowitą atmosferę, przenieść się w inny świat. Schody i korytarze były zalane kolorowymi ludźmi, każdy cosplay robił wrażenie. Słowa nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem wydarzeń, zatem nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić do obejrzenia zdjęć!

4 Replies to “Warszawskie Targi Fantastyki zima 2021 – fotorelacja”

    1. Jak widać istnieją. Jeśli ktoś jest zainteresowany tą tematyką, koniecznie powinien je odwiedzić 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.