Warszawskie Targi Fantastyki zima 2021 – fotorelacja

Warszawskie Targi Fantastyki - fotorelacja. Foto Justyna Grochowska
Tekst przeczytasz w: 2 Min

Niedawno udało mi się zawitać na Warszawskie Targi Fantastyki. Jak wyglądała ich zimowa, pandemiczna edycja? Sprawdź na zdjęciach!

Spis treści:

Czym są Warszawskie Targi Fantastyki?

Warszawskie Targi Fantastyki to wydarzenie stworzone przez miłośników szeroko pojętej fantastyki i skierowane do fanów tego gatunku. Można tam spotkać autorów książek i zapoznać się z premierami ich twórczości, zrobić zakupy u rzemieślników sprzedających swoje wyroby czy po prostu spotkać się ze znajomymi, którzy podzielają zamiłowanie do fantastycznego świata. Pierwsza edycja Targów odbyła się w 2015 roku. Od tamtej pory impreza wzbudza coraz większe zainteresowanie, zarówno wśród młodszych, jak i starszych uczestników.

Zimowa edycja Fantastycznych Targów

Warszawskie Targi Fantastyki - fotorelacja
Plakat zimowej edycji Targów. Foto Facebook Targi Fantastyki

Sobota, 11 grudnia 2021. Mimo chłodu już od rana przed wejściem na Targi stoi gigantyczna kolejka. Każdy z jej uczestników niecierpliwie czeka, by móc zanurzyć się w fantastycznym świecie.

Po przekroczeniu progu Domu Towarowego Braci Jabłkowskich musieliśmy stanąć oko w oko z Helperami, którzy wydawali akredytacje, mierzyli temperaturę oraz liczyli osoby niezaszczepione. Po przejściu tej szybkiej weryfikacji mogliśmy w pełni wkroczyć w krainę fantastyki.

Podczas tegorocznej edycji targów swoje wyroby prezentowało prawie 120 wystawców. W ich ofercie mogliśmy znaleźć między innymi ubrania, biżuterię i inne rękodzieła, kosmetyki, zabawki, obrazy, książki czy komiksy.

Jednak WuTeeFy to nie tylko zakupy. Podczas imprezy można był także wziąć udział w warsztatach składania papieru organizowanych przez Dorigami. Odbywały się również spotkania autorskie z pisarkami i pisarzami, jak Agnieszka Kulbat, Michał Gołkowski, Izabela Grabda, Marcin Przybyłek, Agnieszka Hałas, Kamil Brach i Maks Dieter. Mnie udało się dotrzeć na rozmowę z Michałem Gołkowskim, którą poprowadził Łukasz Rzadkowski. Była niezwykle ciekawa, jednak minusem okazało się nagłośnienie – momentami głosy rozmówców były tłumione przez szum z dalszej części imprezy.

Warszawskie Targi Fantastyki z pewnością nie byłyby tak wyjątkowe, gdyby nie odwiedzający je uczestnicy. Już od wejścia dało się zauważyć niesamowitą atmosferę, przenieść się w inny świat. Schody i korytarze były zalane kolorowymi ludźmi, każdy cosplay robił wrażenie. Słowa nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem wydarzeń, zatem nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić do obejrzenia zdjęć!

Fotorelacja z najbardziej fantastycznych targów

6 Replies to “Warszawskie Targi Fantastyki zima 2021 – fotorelacja”

    1. Jak widać istnieją. Jeśli ktoś jest zainteresowany tą tematyką, koniecznie powinien je odwiedzić 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *