Konkurs Comedy Pet Photo Awards 2021, czyli komiczne fotografie domowych zwierzaków

Comedy Pet Photo Awards
Po egzotycznych zwierzętach przyszedł czas na te domowe. Opublikowano listę finalistów konkursu Animal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021.

Spis treści:

Jesienna aura powoli daje się we znaki, a to dla niektórych może oznaczać spadek nastroju. Ratunkiem na te dolegliwości mogą być ciepła herbatka i kocyk, dobra książka czy zabawne filmy i zdjęcia domowych zwierzaków. Te ostatnie dostarczy nam finał konkursu Animal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021.

Animal Friends Comedy Pet Photo Awards

Pomysłodawcami konkursu byli Paul Joynson-Hicks i Tom Sullam, fotografowie odpowiedzialni również za klasyfikację najzabawniejszych zdjęć dzikich zwierząt. Jego celem jest podkreślenie pozytywnej roli domowych pupili w naszych życiach oraz zachęcenie do poszerzania wiedzy na temat ich dobrostanu. Co roku organizatorzy przekazują datek na rzecz jednej z organizacji charytatywnych zajmujących się pomocą dla zwierząt.

Każdy, kto kiedykolwiek dzielił dom ze zwierzęciem, wie, jakie to niezwykłe szczęście mieć te niesamowite, dziwaczne, szalone i kochające stworzenia. Ten konkurs sprawia wiele radości miłośnikom czworonogów i pokazuje, jak głęboko mogą one poruszyć nasze serca – powiedział Wes Pearson, prezes Animal Friends Insurance. – Świadomość, że ta niezwykle zabawna konkurencja będzie miała również duże znaczenie dla potrzebujących pupili i organizacji zajmujących się dobrostanem zwierząt w całej Wielkiej Brytanii sprawia, że jesteśmy niezmiernie dumni.

Comedy Pet Photo Awards
„Licensed to drive!”. ©Donna Deshon/Animal Friends Comedy Pet Photo Awards
Comedy Pet Photo Awards
„Crazy in love with fall”. ©Diana Jill Mehner/Animal Friends Comedy Pet Photo Awards

Finał tegorocznej edycji konkursu

Podczas tegorocznej edycji wsparcie w postaci £10,000 otrzyma fundacja Animal Support Angels, zapewniająca schronienie, pożywienie i pomoc weterynaryjną potrzebującym zwierzętom.

Ta niesamowita darowizna była kołem ratunkowym dla fundacji. Dzięki niej nadal możemy pomagać chorym, zabłąkanym i niechcianym zwierzętom w potrzebie, zapewniając im bezpieczeństwo i pilną pomoc weterynarza – podkreśliła Amanda Broome, założycielka Animal Support Angels – To takie proste – konkurs oprócz tego, że podnosi na duchu i jest źródłem radości, może poprawić warunki życia tysięcy zwierząt w Wielkiej Brytanii i poza nią.

Do konkursu zgłoszono ponad 2000 prac. Spośród nich wybrano 40 zdjęć oraz 3 filmy, które trafiły do finału. Finaliści będą oceniani przez jury, w którego składzie zasiądą między innymi: Elke Vogelsang – zeszłoroczna zwyciężczyni konkursu, Amanda Broome z fundacji Animal Support Angels, Dave i Finn – magicy, którzy wraz z psami wystąpili w brytyjskim „Mam Talent”, oraz 9-letnia córka Dave’a, Wes Pearson i jego 12-letni syn Jack, dyrektorka marketingu Animal Friends Insurance, Patricia Gardine z 9-letnią córką Meghan, prezenterka telewizyjna Kate Humble i weterynarz Emma Milne. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w listopadzie. Autor najlepszej pracy otrzyma nagrodę pieniężną £2000, torbę gadżetów oraz ręcznie wykonane trofeum.

Comedy Pet Photo Awards
„Jurassic Bark”. ©Carmen Cromer/Animal Friends Comedy Pet Photo Awards
Comedy Pet Photo Awards
„Boing”. ©Christine Johnson/Animal Friends Comedy Pet Photo Awards
Comedy Pet Photo Awards
„Cheeeese!”. ©David Poznanter/Animal Friends Comedy Pet Photo Awards
Comedy Pet Photo Awards
„Home skooling”. ©Jacki Gordon/Animal Friends Comedy Pet Photo Awards
Comedy Pet Photo Awards
„Photobomb”. ©Kathryn Trott/Animal Friends Comedy Pet Photo Awards
Comedy Pet Photo Awards
„Cat Model”. ©Kenichi Morinaga/Animal Friends Comedy Pet Photo Awards
Comedy Pet Photo Awards
„Peep Hole”. ©Millie Kerr/Animal Friends Comedy Pet Photo Awards
Comedy Pet Photo Awards
„Embrace of love”. ©Svetlana Pisareva/Animal Friends Comedy Pet Photo Awards

Wszystkie finałowe fotografie można obejrzeć w galerii na stronie Comedy Pet Photo Awards.

One Reply to “Konkurs Comedy Pet Photo Awards 2021, czyli komiczne fotografie domowych zwierzaków”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.